„Wszystko się kończy, wszystko przeminie
I sen się przerwie – słodkie marzenie,
Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie
I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”

W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 cała społeczności szkolnej pożegnał przechodzącą na emeryturę Panią dyrektor Ewę Styś.

Przygodę z naszą szkołą zaczęła Pani Ewa Styś 20 lat temu, gdy 1 września 2002 r. rozpoczęła pracę jako Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.

             Szanowna Pani Dyrektor Ewo Styś w imieniu całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników obsługi Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach żegnam Panią odchodzącą na zasłużoną emeryturę, która w pewnym momencie swojego życia była Dyrektorem naszej szkoły i dzisiaj już nim nie jest, ale na zawsze pozostanie Człowiekiem bliskim naszym sercom.

Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy, bo przez okres swojej pracy (jako nauczyciel  i dyrektor) zapisała Pani w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty . Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Panią.

            My, Pani współpracownicy, w dniu dzisiejszym za wszystko Pani serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na Pani dalszej drodze życia.