W tym roku szkolnym organizowany był szkolny konkurs programowania w języku „olimpijskim”, tzn. dopuszczonym w ramach Olimpiady Informatycznej (najczęściej stosowany jest język C++ z funkcjami we/wy z języka C).

Reguły tego konkursu były proste. Co dwa tygodnie publikowane były zadania do rozwiązania na platformie szkopul.edu.pl. Po każdej rundzie, a było ich trzy, publikowany był ranking oraz zadania następnej rundy. Zadania na tym etapie obejmowały bardzo proste zagadnienia z programowania oraz algorytmiki dotyczące instrukcji warunkowych, pętli, algorytmu wyszukiwania lidera itp.

W konkursie zarejestrowało się sześcioro uczniów, czynny udział brało jednak tylko dwóch. W konkursie po wyrównanej walce, na ostatniej prostej, dosłownie ostatniego dnia konkursu po godzinie 19:30 (konkurs „zamykał się” o godz. 23:00) wysłane zostało ostatnie zadanie, wygrał Mateusz „Vestai” Izdebski przed Adrianem Kubikiem (obaj z klasy III A TI). Serdecznie gratuluję obu programistom.

W przyszłym roku zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnej edycji, także uczniów innych szkół przede wszystkim gimnazjalnych oraz podstawowych.